Systemy alarmowe

System alarmowy jest zbiorem urządzeń, które wykorzystywane są w celu zabezpieczenia danego obszaru przed włamaniem. Wzbogacenie go o dodatkowe elementy pomaga także ochronić lokal przed pożarem.

Dlaczego systemy alarmowe są ważne?

Sprawny i prawidłowo działający system alarmowy zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa i skutecznie odstrasza nieproszonych gości. Konieczny jest jednak wybór odpowiednich rozwiązań i stworzenie instalacji, która pozbawiona będzie niedoskonałości i wad. W uzyskaniu takiego rezultatu pomoże profesjonalny sprzęt oraz fachowe doradztwo.
W ofercie VoltaPro każdy znajdzie sprzęt, który pozwoli zrealizować założone cele. Gotowe systemy alarmowe doskonale sprawdzą się w wielu miejscach, a elementy sprzedawane oddzielnie pomogą stworzyć bądź wzbogacić instalację, która będzie odpowiadać na indywidualne potrzeby. Znajdziecie u nas między innymi czujniki alarmowe, detektory ruchu, czujniki czadu, systemy sygnalizacji pożarowej oraz najróżniejsze systemy alarmowe - przewodowe oraz bezprzewodowe. Idealne zarówno do domu jak i firmy.

Z czego składają się systemy alarmowe?

Mózgiem systemu jest centrala alarmowa, która wyposażona jest najczęściej w klawiaturę umożliwiającą konfigurację i sterowanie siecią alarmową. Sygnały, które trafiają do czujek przesyłane są do centrali, która generuje sygnał wyjściowy. Ponadto centrala zapewnia poszczególnym elementom zasilanie, także w przypadku braku prądu. Wyróżniamy centrale analogowe i cyfrowe.
Pozostałe elementy systemu alarmowego to przede wszystkim wszelkiego rodzaju czujniki: ruchu, otwarcia, drgań, zbicia szkła, które bezpośrednio odbierają sygnały o potencjalnym niebezpieczeństwie. Większość systemów alarmowych można dowolnie modyfikować i wzbogacać o nowe elementy.
Istotnym elementem systemu alarmowego są również sygnalizatory i systemy powiadamiania o zagrożeniu. Wyróżnia się: sygnalizatory optyczne – świetlne i sygnalizatory akustyczne – dźwiękowe.

Alarmy domowe – bezpieczeństwo w domu

Systemy alarmowe obecne są w niemal każdym budynku użyteczności publicznej, w ośrodkach kultury czy dużych przedsiębiorstwach. Coraz więcej osób decyduje się na stworzenie sieci alarmowej w domach jednorodzinnych, a nawet mieszkaniach. Przemyślany system ochrony pozwala stale monitorować posesję, a także wnętrze domu. Połączenie systemu alarmowego z nowoczesnymi kamerami pozwala obserwować obraz przesyłany „na żywo” z każdego miejsca na ziemi. Dzięki temu można mieć oko na swój dom, gdy jesteś na wakacjach bądź w delegacji.

System alarmowy i jego tryby

Osoby, które pragną zainstalować system alarmowy w domu powinny zwrócić uwagę na tryby pracy urządzeń. Dostępne są urządzenia, które posiadają m.in. tryb: pełnego czuwania – używany, gdy lokal jest zupełnie pusty, każdy ruch wywołuje alarm, czuwania pełnego z blokadą – możliwość konfiguracji i wyłączenia poszczególnych czujek. W nowoczesnych systemach alarmowych wyróżnia się o wiele więcej trybów pracy. Dzięki dowolnej konfiguracji zarówno wnętrze domu, jak i obszar wokół niego mogą być chronione 24 godziny na dobę siedem dni w tygodniu.

Monitoring i bezpieczeństwo

Systemy monitorujące używane są głównie dla bezpieczeństwa i ochrony. Początkowo były wykorzystywane przez przedsiębiorców i władze miasta do kontroli przestrzeni publicznej. Obecnie coraz częściej są one wykorzystywane do celów prywatnych. Kamery rejestrujące obraz możemy spotkać w małych sklepach, kioskach, domach jednorodzinnych, a nawet mieszkaniach.

Widoczne elementy monitoringu często działają odstraszająco. Złodzieje czy wandale niechętnie dokonują czynów karalnych mając świadomość, że są nagrywani. W przeciwnym wypadku – zainstalowany monitoring dostarcza dowodów, które mogą być kluczowe w znalezieniu poszczególnych osób i ich ukaraniu.

Do czego służy monitoring?

Monitoring służy zatem do:
  • zwiększenia bezpieczeństwa ludzi,
  • ochrony mienia przed kradzieżą bądź zniszczeniem,
  • kontroli posesji podczas nieobecności,
  • zabezpieczeniem budynku bądź lokalu przed wstępem osób niepowołanych,
  • kontroli osób – monitoring wewnętrzny stosowany np. miejscach pracy, przedszkolach, pokojach dzieci czy mieszkaniach osób starszych.
Monitoring może stanowić także doskonałe uzupełnienie systemów alarmowych. Dzięki temu stworzysz kompleksowy system ochrony Twojego mienia bądź posesji.

Jakie wyróżniamy rodzaje monitoringu?

Monitoring wizyjny pozwala na obserwację i rejestrację zdarzeń. Składa się z kamer, które nagrywają wyznaczone pole, a także urządzenia rejestrującego umożliwiającego późniejsze odtworzenie. Wyróżniamy dwa rodzaje monitoringu: monitoring analogowy, monitoring sieciowy.

Analogowy system monitoringu

Analogowy system monitoringu jest charakterystyczny dla przestrzeni publicznej oraz dużych przedsiębiorstw. Tego rodzaju system posiada najczęściej kabel, który jest niezbędny to prawidłowego przesyłania obrazu do rejestratora. Nagrywany obraz może być zapisany w pamięci wewnętrznej urządzenia bądź na podłączonych do niego dysków, które oferują o wiele więcej pamięci. Dzięki temu, rejestrowany obraz może być przechowywany i odtwarzany nawet po długim czasie.

Tego typu urządzenia można znaleźć w pobliżu szkół, urzędów czy dużych marketów. Materiał z tego typu kamer jest często wykorzystywany jako dowód w sprawie sądowej bądź może stanowić istotną wskazówkę dla śledczych.

Nowoczesne systemy monitoringu – monitoring sieciowy

Bardziej nowoczesnych systemem monitoringu jest system sieciowy, który do prawidłowego działania potrzebuje jedynie właściwie skonfigurowanego dostępu do Internetu. Ogromnym plusem tego typu urządzeń jest możliwość zarządzania i konfigurowania go zdalnie. Rejestrowany obraz może być wyświetlany na ekranie Twojego komputera bądź telefonu komórkowego. Wystarczy specjalne oprogramowanie bądź aplikacja mobilna, by stale obserwować to, co dzieje się wokół Twojego domu lub wewnątrz niego.

Systemy monitorujące cechują się wysoką jakością i trwałością. Sprawdź naszą ofertę i wybierz monitoring, który będzie najlepiej dopasowany do Twoich potrzeb. Współpracujemy z dystrybutorami podzespołów i urządzeń, których ceny oraz profesjonalne doradztwo pozwalają nam świadczyć usługi na najwyższym poziomie przy zachowaniu konkurencyjnych warunków. Skontaktuj się z nami i wybierz optymalne dla siebie rozwiązanie z zakresu monitoringu. Zapewnij sobie i swojej rodzinie bezpieczeństwo i najwyższą jakość ochrony.

Urządzenia do automatyki domowej

Automatyka domowa istotnie ułatwia codzienne funkcjonowanie. Kto nie marzy o czujnikach ruchu, które automatycznie zapalają światło w ciemnych korytarzach i przejściach, zdalnie sterowanych roletach i zasłonach, inteligentnej instalacji pozwalającej na sterowanie ogrzewaniem, klimatyzacją, sprzętem grającym? Rosnące zainteresowanie tego typu rozwiązaniami sprawiło, że automatyka domowa na stałe zagościła w naszej ofercie i nieustannie ewoluuje. Oferujemy Państwu między innymi akcesoria elektroniczne wspomagające automatykę, a także zaawansowane rozwiązania przeznaczone do bram wjazdowych i garażowych, domofony, video domofony oraz systemy kontroli dostępu. W naszej ofercie znajdują się również systemy czujników, detektorów i systemów sterujących, które pozwalają na stworzenie mniej lub bardziej złożonej instalacji inteligentnego domu. Znajdziecie u nas propozycje urządzeń i innowacyjne rozwiązania, które sprawią, że życie w Państwa domu będzie przyjemniejsze i bardziej wygodne.

Automatyka w domu - inteligentny dom

Inteligentny dom to taki, w którym można dowolnie programować funkcjonowanie poszczególnych jego elementów. Jednym z nich są rolety, które podnoszą się bądź opuszczają w określonych godzinach. Jest to możliwe, dzięki specjalnym sterownikom i podnośnikom rolet dostępnym w naszym sklepie. Automatyka domu to także wszelkiego rodzaju gniazda, których sterowanie może odbywać się zdalnie, czujniki informujące o niebezpieczeństwie czy włączniki światła wykrywające ruch. Dzięki tego typu urządzeniom zwiększacie Państwo ochronę swojego mienia, a także macie możliwość między innymi:
  • monitorowania zużycia energii elektrycznej poszczególnych urządzeń,
  • sterowania ogrzewaniem w domu: ustalać określoną temperaturę, sprawdzać poziom wilgoci i nawilżenia powietrza,
  • sterowania oświetleniem,
  • sterowania podlewaniem roślin w ogrodzie.

Automatyka domu - bezpieczeństwo

Montujemy również akcesoria i urządzenia, które znacznie zwiększą bezpieczeństwo i ochronę domu, a także wszelkich kosztowności. W naszej ofercie znajdują się systemy domofonowe, systemy kontroli dostępu, a także wideodomofony. Urządzenia tego typu pozwalają kontrolować głosowo, a także wizualnie to, co dzieje się w pobliżu domu. Niektóre z wideodomofonów posiadają także szereg dodatkowych funkcji, takich jak: tryb "nie przeszkadzać" czy zapisywanie zdjęć gości. Automatyka domowa tego typu pozwala czuć się bezpiecznie w każdych warunkach.

Geograficzny obszar działania firmy klimaPRO to województwo pomorskie oraz Warszawa i powiaty warszawskie.

Zadzwoń

Wyślij wiadomość

Gdzie nas znajdziesz

Koleczkowo, ul. Młyńska 44

Skontaktuj sie z nami!

Wyślij wiadomość