Pompy ciepła


Cały świat, mierzy się obecnie z wielkim wyzwaniem, jakim są zmiany klimatyczne. Głównymi źródłami emisji gazów cieplarnianych są systemy grzewcze, oparte na spalaniu tradycyjnych paliw kopalnych takich jak: węgiel, oleje opałowe oraz gaz. Pompy ciepła są strategicznym i przyszłościowym źródłem energii do ogrzewania budynków. W Unii Europejskiej zostały wpisane w program Zielony Ład UE i w niedalekiej przyszłości mają być podstawą standardowych rozwiązań instalacji ogrzewania, nie tylko domów jednorodzinnych, ale wszelkich budynków.
Inteligentna technologia pomp ciepła bazuje na wykorzystywaniu ciepła zakumulowanego w powietrzu i dostarczeniu go do jednostki wewnętrznej, z której dystrybuowane jest do obiegu grzewczego. Taki proces opiera się głównie na energii z otoczenia (do 75%), a uzupełnieniem pozostałej jej części jest energia elektryczna (ok. 25%). Pompa ciepła, to przede wszystkim całoroczne źródło ciepła pracujące dla celów ogrzewania (CO), chłodzenia (AC) oraz podgrzewania wody użytkowej (CWU). W przypadku korzystania z energii generowanej przez instalację paneli PV, wszystkie te funkcje realizowane są po prostu za darmo, a wbudowany moduł WIFI zapewnia wygodne sterowanie urządzeniem z dowolnego miejsca na Ziemi.


Należy koniecznie pamiętać, że aby uzyskać pełną sprawność systemu, cieszyć się jego walorami użytkowymi i niskimi lub zerowymi kosztami eksploatacji, bezwzględnym wymogiem jest prawidłowo wykonana instalacja CO/CWU i odpowiednia konfiguracja nastaw pompy ciepła. Mnogość parametrów mających wpływ na prawidłowe działanie urządzenia, wymaga od instalatora wielogodzinnej pracy połączonej z testowaniem indywidulanych kombinacji ustawień. Każdy budynek, jego lokalizacja, punktowe uwarunkowania pogodowe w połączeniu z indywidualnymi preferencjami użytkownika końcowego to zmienne, których w żaden sposób nie da się połączyć w jedną całość „fabryczną konfiguracją”.
My, robimy wszystko, na co pozwala nam nasza wiedza i doświadczenie, żeby każdy zainstalowany system był zrobiony „jak dla siebie”. Sami posiadamy domy jednorodzinne i wiemy jak ważne dla naszych rodzin są komfort i bezpieczeństwo (pompy ciepła są w 100% bezpieczne i nie stanowią zagrożenia pożarowego, w przeciwieństwie do tradycyjnych instalacji grzewczych). Mamy też świadomość, że dla dobra naszych dzieci, jak i nas samych, poprzez codzienną rzetelną pracę związaną z bezemisyjnymi źródłami energii przyczyniamy się do ratowania naszej wspólnej planety.

Geograficzny obszar działania firmy klimaPRO to województwo pomorskie oraz Warszawa i powiaty warszawskie.

Wyślij wiadomość

Gdzie nas znajdziesz

Warszawa, ul. Belgijska 11/8
Koleczkowo, ul. Młyńska 44

Skontaktuj sie z nami!

Wyślij wiadomość