Pompy ciepła typu powietrze-woda

Dlaczego pompy ciepła?

W obliczu drastycznie rosnących cen nośników energii takich jak opał stały, olej opałowy czy gaz ziemny warto zastanowić się nad alternatywnym rozwiązaniem grzewczym do naszego domu. Takim rozwiązaniem są chociażby pompy ciepła typu powietrze-woda (ATW), które potrafią obniżyć koszt ogrzewania nawet o 33% w porównaniu do instalacji gazowej i nawet 60% w porównaniu do ogrzewania energią elektryczną przy zastosowaniu oporowych źródeł ciepła jak na przykład grzałki.

Ekologiczne pompy ciepła

Cały świat, mierzy się obecnie z wielkim wyzwaniem, jakim są zmiany klimatyczne. Jednym z głównych źródeł emisji gazów cieplarnianych są systemy grzewcze, oparte na spalaniu tradycyjnych paliw kopalnych takich jak: węgiel, oleje opałowe oraz gaz. Pompy ciepła są strategicznym i przyszłościowym źródłem energii do ogrzewania budynków. W Unii Europejskiej zostały wpisane w program Zielony Ład UE i w niedalekiej przyszłości mają być podstawą standardowych rozwiązań instalacji ogrzewania, nie tylko domów jednorodzinnych, ale wszelkich budynków.

Jak działają pompy ciepła?

Inteligentna technologia pomp ciepła bazuje na wykorzystywaniu ciepła zakumulowanego w powietrzu i dostarczeniu go do jednostki wewnętrznej, z której dystrybuowane jest do obiegu grzewczego. Taki proces opiera się głównie na energii z otoczenia (do 75%), a uzupełnieniem pozostałej jej części jest energia elektryczna (ok. 25%). Pompa ciepła, to przede wszystkim całoroczne źródło ciepła pracujące dla celów ogrzewania (CO), chłodzenia (AC) oraz podgrzewania wody użytkowej (CWU). W przypadku korzystania z energii generowanej przez instalację paneli PV, wszystkie te funkcje realizowane są po prostu za darmo, a wbudowany moduł WIFI zapewnia wygodne sterowanie urządzeniem z dowolnego miejsca na Ziemi.

Czy pompy ciepła to dobre rozwiązanie?

Nowoczesne pompy ciepła są rozwiązaniem dla każdego domu. Mimo, że potrafią zmniejszyć niejeden rachunek za energię, to trzeba pamiętać o kilku kwestiach związanych z ich instalacją.
Każda pompa ciepła musi być prawidłowo skonfigurowana. Mnogość parametrów mających wpływ na prawidłowe działanie urządzenia, wymaga od instalatora wielogodzinnej pracy połączonej z testowaniem kombinacji ustawień. Każdy budynek, jego lokalizacja, uwarunkowania pogodowe w połączeniu z indywidualnymi preferencjami ma wpływ na końcowy wynik.

Nasze pompy ciepła

Wieloletnie doświadczenie, mnogość realizacji i zadowolonych klientów – nasza firma zajmuje się profesjonalną instalacją klimatyzacji, systemów alarmowych oraz pomp ciepła. Pomagamy i doradzamy na każdym kroku, tak aby zadowolić nawet najbardziej wymagających klientów. Nasz zespól składa się z wykfalifikowanych fachowców autoryzowanych przez takie firmy jak Samsung, Fujitsu, Dakin i Mitsubishi, dzięki czemu mają Państwo pewność, że wykonane usługi przeprowadzają prawdziwi profesjonaliści. Instalowane przez nas pompy ciepła to gwarancja bezawaryjnej eksploatacji przez wiele lat przy zachowaniu jak najniższego zużycia energii elektrycznej.

Geograficzny obszar działania firmy klimaPRO to województwo pomorskie oraz Warszawa i powiaty warszawskie.

Zadzwoń

Wyślij wiadomość

Gdzie nas znajdziesz

Koleczkowo, ul. Młyńska 44

Skontaktuj sie z nami!

Wyślij wiadomość