Tania klimatyzacja

Tanie klimatyzatory w województwie Pomorskim

Lato to czas, który najczęściej kojarzy nam się z wypoczynkiem i podróżami. Wielu z nas wiąże z urlopem plany, które mają zapewnić podładowanie baterii na cały rok, jednak nie zawsze udaje się to ze względu na pogodę. W tym przypadku nie mówimy o deszczach, czy porywistym wietrze, ale o słońcu. Niestety w dzisiejszych czasach, lato to także zmagania z temperaturami i promieniami słonecznymi, które niejedną osobę doprowadzają do złego samopoczucia, a nawet uszczerbku na zdrowiu. Warto zabezpieczyć się od takich sytuacji i zainstalować w swoim domu klimatyzację. Jest to ekonomiczne rozwiązanie na poradzenie sobie z wysokimi temperaturami i duchotą, która często towarzyszy upalnym dniom. W naszej ofercie znajdziecie budżetowe rozwiązania, których niskie koszty zakupu nie wpływają negatywnie na jakość i efektywność urządzeń. Klimatyzacja w obecnych czasach nie jest synonimem luksusu, ale stanowi zwykły sprzęt użytkowy poprawiający nasze samopoczucie, komfort i jakość życia.

Dlaczego Klima-pro?

Jeśli rozważamy instalację klimatyzacji, warto postawić na sprawdzony zespół fachowców. Jesteśmy specjalistami z wiedzą i doświadczeniem, którzy działają na terenie Trójmiasta, powiatu wejherowskiego, puckiego, lęborskiego i kartuskiego, ale także na terenie powiatów warszawskich. Doradzamy i pomagamy w wyborze najlepszego systemu klimatyzacyjnego. Stawiając na nasz zespól, stawiają Państwo na fachowców którym poprzez swoje autoryzacje zaufali tacy producenci jak Samsung, Daikin, Mitsubishi czy Fujitsu.

Klimatyzacja do grzania

Wiele osób myśląc o klimatyzacji myśli o chłodzie w upalne dni. Jest to prawidłowe skojarzenie, jednak w dobie rozwijających się technologii i innowacyjnych zastosowań, klimatyzacja pełni dodatkową funkcję. Niektóre warianty instalowanych urządzeń posiadają funkcję grzewczą, dzięki której odczuwamy kojący chłód latem i przyjemne ciepło zimą. Jest to idealna alternatywa do kaloryferów elektrycznych i przestarzałych dziś już farelek, które pobierają bardzo duże ilości energii i generują astronomiczne koszty.

Koszty klimatyzacji do grzania

Przy okazji klimatyzacji z funkcją grzania, pierwsze pytanie jakie pojawia nam się w głowie to zapewne pytanie o cenę. Faktem jest, że ta waha się w zależności od modelu i jego energooszczędności, ale mimo wszystko ogrzewanie przy pomocy pompy ciepła powietrze-powietrze jaką jest każda klimatyzacja jest jednym z najtańszych źródeł. Dzięki zastosowaniu sprężarek inwerterowych w połączeniu z rozbudowaną elektroniką sterującą współczynniki efektywności energetycznej naszych klimatyzatorów mówią same za siebie. Jest to idealne rozwiązanie dla biur i lokali handlowo-usługowych, które cenią sobie komfort swój i swoich klientów. Nasze wieloletnie doświadczenie i dziesiątki realizacji przełożyły się na wiedzę, która gwarantuje pomoc przy wyborze i instalację najlepszej klimatyzacji do grzania dla każdego klienta.

Jak wygląda montaż klimatyzatora?


Montaż klimatyzacji to w dużym uproszczeniu połączenie jednostki zewnętrznej (skraplacza) z jednostką lub w przypadku instalacji "multi split", jednostkami wewnętrznymi (parownik) za pomocą linii transportującej czynnik chłodniczy. Stosujemy w tym celu specjalne przewody (rurki) wykonane z miedzi w otulinie neoprenowej. Wszelkie połączenia są wykonywaną metodą lutowania „twardego” przy użyciu stopów srebra. Metoda ta pozwala uzyskać stu procentową szczelność instalacji zapewniając jej tym samym długotrwałą i bezpieczną eksploatację. Należy bezwzględnie pamiętać, że czynniki chłodnicze stosowane w układach klimatyzacyjnych są gazami fluorowanymi, czyli gazami cieplarnianymi, mającymi, w przypadku przedostania się do atmosfery, ekstremalnie negatywny wpływ na klimat naszej planety. Zwracamy na to szczególną uwagę, gdyż do wykonywania jakichkolwiek prac z użyciem gazów fluorowanych wymagane są specjalistyczne szkolenia i certyfikacja UDT (F-GAZ).

Dodatkowo, nieodzownym elementem instalacji, jest linia odprowadzająca skropliny z każdego parownika (jednostki wewnętrznej). Podczas wymiany cieplnej w parowniku dochodzi do powstania rosy, którą najczęściej kieruje się bezpośrednio do sieci kanalizacyjnej lub do specjalnego zbiorniczka zamontowanego w okolicach jednostki zewnętrznej.

Gdzie możemy zamontować klimatyzator?

Jednostkę zewnętrzną można zainstalować na balkonie, w formie wiszącej na elewacji lub w miejscach specjalnie do tego przeznaczonych. Do zasilania jednostki zewnętrznej stosujemy dedykowaną linię elektryczną o napięciu 230V prowadzoną bezpośrednio z rozdzielni elektrycznej lokalu. Posiadamy wszelkie uprawnienia do eksploatacji, dozoru i instalacji sieci elektroenergetycznych. Montaż klimatyzacji możemy przeprowadzić w każdym obiekcie czy lokalu. Należy jednak mieć na uwadze, iż ze względu na prace quasi budowlane, które są nieodzowną częścią instalacji, najlepszym dla inwestora rozwiązaniem jest przeprowadzenie montażu w pomieszczeniach, które znajdują się w stanie deweloperskim lub są w trakcie remontu. W zakres prac budowlanych towarzyszących montażowi wchodzi przede wszystkim konieczność wprowadzenia instalacji w ściany (wycinamy w tym celu odpowiednie bruzdy) i wykonanie przewiertów łączących poszczególne jednostki.
Pomimo, że do wykonywanych prac używamy profesjonalnego sprzętu bardzo wysokiej jakości wyposażonego w system odprowadzania powstałych zanieczyszczeń jak kurz czy gruz należy liczyć się z chwilowym dyskomfortem. Alternatywnym rozwiązaniem dla prac budowlanych jest poprowadzenie instalacji na powierzchni ścian w plastikowych korytkach. Rozwiązanie to charakteryzuje się bezinwazyjnością i szybkim wykonaniem montażu. Pozostawia natomiast wiele do życzenia w zakresie szeroko rozumianej estetyki. Wykonanie instalacji tego typu polecamy zdecydowanie w pomieszczeniach użytkowych, gdzie walory dekoracyjne plasują się na drugim planie.
Poza samym montażem instalacji klimatyzacji oferujemy dodatkowo możliwość wykonania kompleksowych pac wykończeniowych po zakończonym montażu jak uzupełnienie masami tynkarskimi powstałych szczelin i ubytków, wygładzanie ścian i malowanie. Szczegółowy zakres dodatkowych prac około montażowych jest omawiany z inwestorem podczas wizji lokalnej i na etapie tworzenia oferty cenowej.

Jak wyceniamy nasze usługi?

Jak to w życiu bywa, każda realizacja montażu jest inna, wymaga od nas holistycznego podejścia, zróżnicowanego nakładu pracy, konieczności użycia adekwatnych materiałów.

W niedalekiej przyszłości wstępną wycenę instalacji będziecie mogli Państwo przeprowadzić sami używając dostępnego na naszej stronie kalkulatora. Proszę jednak pamiętać, że taka wycena będzie obarczona pewnym błędem wynikającym z brakiem możliwości uwzględnienia wszystkich czynników mających wpływ na koszt danej instalacji. Tym niemniej, pozwoli ona w szybki i łatwy sposób zorientować się Państwu z jakim poziomem wydatków trzeba się będzie zmierzyć.

Zapraszamy do kontaktu z nami

Finansowanie zakupu klimatyzatora

Potrzebujesz natychmiast klimatyzacji lub pompy ciepła, ale nie jesteś w stanie sfinansować całej inwestycji w tej chwili? Możemy Ci pomóc poprzez wydłużenie terminu zapłaty za instalację i urządzenia (kredyt kupiecki).

Każdy przypadek rozpatrujemy indywidualnie i dopasowujemy warunki do możliwości i potrzeb inwestora. W celu rozpatrzenia wniosku o wydłużenie terminu płatności musimy przeprowadzić dodatkową weryfikację wnioskodawcy.

Jeśli jesteś zainteresowany naszą ofertą finansowania skontaktuj się z nami poprzez formularz lub napisz bezpośrednio na adres: biuro@klima-pro.pl
Wiążąca oferta cenowa w rozumieniu kodeksu cywilnego może zostać przygotowana jedynie po dokonaniu oględzin miejsca instalacji, wybraniu rodzaju urządzeń (klimatyzatorów) oraz ustaleniu z inwestorem zakresu ewentualnych prac dodatkowych.

Serwis urządzeń klimatyzacyjnych

Niniejsza informacja dotyczy wymaganego prawem okresowego przeglądu urządzeń klimatyzacyjnych i skierowana jest do użytkowników domowych, właścicieli ośrodków wypoczynkowych, hoteli, biur, restauracji i wszystkich tych, dla których komfort termiczny połączony z wysoką jakością powietrza, powietrza bez smogu, alergenów i innych zanieczyszczeń jest podstawą codziennego, zdrowego życia. Pragniemy Państwu przypomnieć, że okresowe przeglądy powinno wykonywać się przed sezonem letnim jak i również zimowym.
Większość renomowanych producentów wymaga wykonywania przeglądów serwisowych co najmniej dwa razy w roku. W przypadku awarii i żądanie usunięcia usterki w ramach naprawy gwarancyjnej może okazać się nieskuteczne właśnie z powodu braku wymaganych przeglądów.
Pomijając uwarunkowania prawne i wymogi producentów sprzętu, dzięki regularnym serwisom i konserwacji (czyszczeniu/odgrzybianiu) urządzeń klimatyzacyjnych zyskujecie Państwo:
1. pewność, że Wasze urządzenia będą sprawne,
2. nie zawiodą Was gdy będą najbardziej potrzebne,
3. będą wydajne energetycznie (ilość zużytej energii potrzebnej do schłodzenia (ogrzania) powietrza jest bezpośrednio zależna od prawidłowych parametrów pracy Waszych urządzeń),
4. pewność, że w pomieszczeniach panuje komfortowy i przede wszystkim wolny od zanieczyszczeń, grzybów i mikrobów klimat.

Jakie czynności wykonujemy podczas okresowego przeglądu serwisowego?

• czyszczenie parownika, czyli jednostki wewnętrznej klimatyzatora,
• odgrzybianie i dezynfekcja turbiny wentylatora,
• odgrzybianie tacy ociekowej odprowadzającej skropliny (kondensat),
• sprawdzenie drożności i ewentualne udrożnienie rurociągu skroplin,
• sprawdzenie działania pompki skroplin (jeśli występuje w układzie),
• prostowanie lameli parownika (dot. jednostki wewnętrznej),
• czyszczenie i ewentualna wymiana filtrów powietrza klimatyzacji,
• czyszczenie kierownic rozprowadzających powietrze,
• mycie obudowy klimatyzatora,
• udrożnienie przepływu powietrza lameli wymiennika w skraplaczu klimatyzatora,
• pomiar ciśnień czynnika chodzącego w układzie (potwierdzone raportem w formie elektronicznej),
• sprawdzenie parametrów pracy klimatyzacji (potwierdzone raportem w formie elektronicznej),
• sprawdzenie mocowań jednostki zewnętrznej,
• czyszczenie obudowy skraplacza (jednostka zewnętrzna),
• każdy serwis zakończony zostaje protokołem z przeglądu,
• na życzenie uzupełniamy karty urządzenia (wymóg prawny leżący po stronie operatora (końcowego użytkownika) urządzenia chłodniczego).

Ile kosztuje okresowy przegląd serwisowy klimatyzacji?

Cena okresowego przeglądu serwisowego urządzenia klimatyzacyjnego wynosi :
• dla systemu składającego się z jednej jednostki zewnętrznej i jednej jednostki wewnętrznej 150 zł netto,
• dla systemu składającego się z jednej jednostki zewnętrznej i dwóch jednostek wewnętrznych 250 zł netto,
• dla systemu składającego się z jednej jednostki zewnętrznej i trzech jednostek wewnętrznych 350 zł netto,
• w przypadku systemów opartych na innych konfiguracjach przedstawiamy indywidualny kosztorys serwisowy (zapraszamy do kontaktu)

Do ceny usługi należy doliczyć koszt dojazdu serwisu, który uzależniony jest od odległości liczonej LOCO Koleczkowo i wynosi:
• w promieniu do 20 km – 100 zł netto,
• w promieniu do 50 km – 200 zł netto,
• powyżej 50 km – cena jest ustalana indywidualnie.

Niniejsza informacja nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu prawa polskiego i została zamieszczona jedynie w celach poglądowych.

 

Zapraszamy do kontaktu z nami

Ile kosztuje tania klimatyzacja?

Myśląc o urządzeniu takim jak klimatyzacja musimy liczyć się z pewnymi kosztami. Oczywiste jest, że te będą się wahać w zależności od modelu. W końcu, tak jak w przypadku samochodów, klimatyzacje dzieli się na kilka półek cenowych. Te najtańsze zaczynają się już od około 1000zł, jednak łączna cena systemu klimatyzacji może sięgać dziesiątek tysięcy złotych. Za naszą firmą stoją wartości takie jak indywidualne podejście do klienta, dlatego, aby pomóc Państwu w wyborze idealnego urządzenia, przygotowaliśmy ranking tanich klimatyzatorów. Przyjrzymy się im pod kątem komfortu użytkowania i ceny.

Klimatyzator typu Split

Działają w oparciu o dwie jednostki – wewnętrzną i zewnętrzną. Jednostka wewnętrzna odpowiada za pochłanianie i skraplanie ciepłego powietrza z wnętrza pomieszczenia, zaś jednostka zewnętrza pozbywa się go poza budynek. W przypadku tego typu klimatyzacji na jedną jednostkę wewnętrzną odpowiada jedna jednostka zewnętrzna, co może powodować wzmożony hałas na zewnątrz budynku.

Cena: W zależności od mocy zapłacimy 1300 – 3000zł za klimatyzatory o mocy ok. 3-4kW i 3000 – 6000 zł za te o mocy powyżej 4kW.

Klimatyzator typu MultiSplit

Są podobne do klimatyzatorów typu Split, ale różnią się wykorzystaniem tylko jednej jednostki zewnętrznej, przy jednoczesnej mnogości jednostek wewnętrznych. Dzięki takiemu rozwiązaniu zredukowany jest hałas i energia, a dodatkowo zajmuje mniej miejsca niż klimatyzator Split. Zalety są niestety równoznaczne z większymi wydatkami. Jednak, jeśli decydujemy się na klimatyzację, która ochłodzi kilka pomieszczeń w naszym budynku, koszty te mogą być porównywalne, a nawet niższe od klimatyzacji Split.

Cena: od 1500 zł w zależności od ilości jednostek wewnętrznych, zaawansowania technicznego, występowaniem wyświetlacza LCD.

Klimatyzator przenośny

Jest to świetne rozwiązanie dla osób, które cenią sobie mobilność i uniwersalne rozwiązania. W przypadku instalacji klimatyzatorów przenośnych nie zawsze potrzebna jest pomoc fachowca, jednak nie jest on tak ekonomiczny jak klimatyzatory montowane ściennie lub przypodłogowo. Klimatyzatory przenośne są dostępne w wielu salonach RTV i mogą sprawdzić się w przypadku miłośników podróży.

Cena: 1000 – 3500 zł w zależności od mocy i udogodnień takich jak panele LCD.

*Podane ceny klimatyzatorów są cenami szacunkowymi i mogą się różnić ze względu na dokładny model i skomplikowanie montażu

Jaki klimatyzator wybrać?

Szeroki wybór tanich klimatyzatorów sprawia, że możemy być zdezorientowani przy wyborze idealnego rozwiązania do naszego mieszkania. Jeśli nie jesteśmy pewni jaki rodzaj klimatyzatora wybrać, zachęcamy do skontaktowania się z naszym zespołem. Klima-pro to fachowcy, którzy za każdym razem podchodzą do klienta indywidualnie, co pozwala na zoptymalizowanie kosztów każdej klimatyzacji, z jednoczesną niską ceną instalacji.

Geograficzny obszar działania firmy klimaPRO to województwo pomorskie oraz Warszawa i powiaty warszawskie.

Zadzwoń

Wyślij wiadomość

Gdzie nas znajdziesz

Koleczkowo, ul. Młyńska 44

Skontaktuj sie z nami!

Wyślij wiadomość